Świat mediów społecznościowych

Czym są ciasta ketogeniczne i gdzie je można zamówić?

Czym jest ciasto ketogeniczne? W czyjej ofercie się pojawia? Gdzie zamówimy wypieki ketogeniczne? Nasz tekst dostarczy Ci odpowiedzi na te pytania, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Ciasta ketogeniczne – o jakich wypiekach mowa?

Ciasta ketogeniczne to poniekąd odpowiedź na zmieniające się trendy w żywieniu, czy większej popularności diety ketogenicznej (inaczej keto diety). Dieta ketogeniczna polega na zmniejszeniu spożycia węglowodanów przy jednoczesnym zwiększaniu spożycia tłuszczów, a wszystko po to, by wprowadzić swój organizm w stan ketozy i umożliwić mu efektywne spalanie zbędnych kilogramów.

Dieta ketogeniczna wyklucza spożywanie dużej ilości węglowodanów, a na nich opierają się tradycyjne torty i ciasta. Dlatego zaczęto modyfikować przepisy, by osoby będące na takiej diecie nie musiały rezygnować ze spożywania słodyczy. Tak na rynek weszły właśnie ciasta ketogeniczne. Na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od tradycyjnych wypieków i nadal potrafią nas zachwycić swoim wyglądem. Różnice zauważymy za to w wykorzystanych składnikach, ponieważ ciasta ketogeniczne są pozbawionecukru, glutenu oraz innych produktów zbożowych.

Do minimum ograniczono też obecność owoców, a nawet jeśli się pojawiają, to tylko w dopuszczalnej ilości, więc osoby będące na diecie keto mogą śmiało po nie sięgać. Najczęściej podstawą ciast ketogenicznych jest mąka kokosowa, mąka migdałowo, czy tłuste śmietany i ser mascarpone. Aby wypieki były słodkie, stosuje się stewię, czy erytrytol. Jeśli chodzi o owoce, to najczęściej w ciastach keto znajdziemy borówki, truskawki, maliny oraz mango.

Ciasto ketogeniczne – gdzie można zamówić?

Skoro dieta ketogeniczna cieszy się takim powodzeniem, to można uznać, że odpowiednie wypieki pojawiają się w ofercie praktycznie każdej cukierni i to od nas zależy, gdzie złożymy zamówienie na tort, czy ciasto. Jednak wystarczy zrobić małe rozeznanie na rynku, a szybko dojdziemy do wniosku, że byliśmy w błędzie. Choć na rynku nie brakuje punktów, które nastawione są na sprzedaż ciast ketogenicznych, to nie brakuje też takich, które nadal serwują tradycyjne wypieki.

Jeśli zatem nie chcemy się rozczarować, to lepiej mieć to na uwadze i rozważniej wybierać, gdzie złożymy zamówienie na ciasto. Na pewno nie zawiedziemy się, gdy wybór padnie na profesjonalną cukiernię, która nastawiona jest na sprostanie oczekiwań wszystkich klientów. Poznamy ją po doświadczeniu w branży, czy szerokiej ofercie na keto ciasta i inne zdrowe wypieki.