Świat mediów społecznościowych

Komfortowe warunki pracy w każdych warunkach

Odpowiednie utrzymanie temperatury ciała podczas pracy, to podstawa – zwłaszcza przy gorszych warunkach pogodowych. Chodzi przede wszystkim o komfortowe wykonywanie kolejnych czynności, ale także bezpieczeństwo i zdrowie pracownika. Dobrze ogrzany i niewychłodzony organizm to lepsza kontrola nad mięśniami i możliwość koncentracji na obecnym zadaniu, a także zmniejszenie ryzyka różnego rodzaju zachorowań czy przeziębień. Dlatego warto zainwestować w markowe buty robocze ocieplane – zwłaszcza jeśli spora część pracy fizycznej wykonywana jest w terenie zewnętrznym i zmiennych warunkach pogodowych.

Dodatkowe funkcje butów ocieplanych

Buty robocze ocieplane oczywiście nie powinny ograniczać się tylko i wyłącznie do gwarantowania odpowiedniego dogrzania stopy pracownika. Bardzo ważne jest, aby buty tego typu miały również dodatkowe funkcje i rozwiązania wpływające na komfort i bezpieczeństwo pracy, takie jak chociażby:

  • specjalnie nacinana podeszwa, z materiałów minimalizujących ryzyko pośliźnięcia się;
  • elementy odblaskowe;
  • wygodny sposób wkładania/wiązania obuwia;
  • elastyczne, szczelne i oddychające materiały.

Wybór dostawcy na lata

Decydując się na konkretne buty robocze ocieplane, warto sięgnąć po sprawdzonych dostawców i marki cieszące się wieloletnim zaufaniem odbiorców. Gwarancja na obuwie robocze powinna uwzględniać nie tylko przedwczesne zużycie materiałów, ale również uszkodzenia mechaniczne, które w obuwiu roboczym powinny następować dopiero po wieloletnim użytkowaniu. W przeciwnym razie, koszty częstego wymieniania obuwia dla pracowników mogą okazać się bardzo wysokie dla pracodawcy i przedsiębiorstwa.