Świat mediów społecznościowych

Pielęgnacja okolic intymnych

Okolice intymne u kobiet to miejsca newralgiczne. Nietrudno o infekcję. Nawet wtedy, gdy dba się o codzienną higienę. Pielęgnacja okolic intymnych jest podstawą, by uchronić się przed różnorodnymi schorzeniami, ale i czuć się komfortowo przez cały dzień.

Złym rozwiązaniem jest zarówno zbyt rzadkie podmywanie się, jak i zbyt częste. Ten ostatni błąd kobiety popełniają stosunkowo często. Mając przekonanie, że im częściej tym lepiej.

Podmywanie się jeden lub dwa razy na dzień to wystarczająca częstotliwość. Unikać należy wszelkiego rodzaju perfumowanych kosmetyków do mycia, w tym również zapachowych wkładek higienicznych, a nawet zapachowego papieru toaletowego. Pielęgnacja okolic intymnych wymaga rezygnacji ze zbyt częstych kąpieli, które wysuszają śluzówkę pochwy, na rzecz krótkich i bezpiecznych dla kobiecego zdrowia, krótkich pryszniców. Szczególną uwagę do pielęgnacji należy przywiązywać w czasie menstruacji. Pamiętając o tym, iż to właśnie wtedy mamy największe ryzyko pojawienia się zakażeń.

Koniecznie odwiedź stronę: www.multi-gyn.com.pl