Świat mediów społecznościowych

Zabiegi medycyny estetycznej – co mamy do wyboru?

Zabiegi medycyny estetycznej oferowane są nam już od bardzo dawna, a mimo to widać, że wciąż budzą wiele pytań. Wiele z nich związana jest z samą ofertą, czyli po prostu z tym, jakie zabiegi można wykonać. Ty również tego nie wiesz? Zajrzyj do poniższego tekstu, a poszerzysz swoją wiedzę o zabiegach medycyny estetycznej.

Czym są zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna jest działem medycyny ukierunkowanym na poprawę jakości życia ludzi zdrowych. Najczęściej zabiegi, które wchodzą w jej zakres, skupiają się na działaniach mających na celu przeciwdziałanie procesom starzenia się skóry, czy poprawie drobnych mankamentów urody, które wpływają negatywnie nie tylko na nasz wygląd, ale też poczucie wartości, czy samopoczucie. Jednak to nie wszystko, ponieważ medycyna estetyczna obejmuje też wiele innych zabiegów, które pomagają w pozbyciu się różnego typu zmian, blizn, czy przebarwień słonecznych.

Można też dobroczynnie wpłynąć na ogólny stan swojej skóry, zmniejszyć widoczność porów, czy łojotok. Warto także zauważyć, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dedykowane są jednakowo dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Aby jednak zauważyć ich dobre efekty, warto wcześniej korygować wszelkie niedoskonałości, zwłaszcza zmarszczki, ponieważ z biegiem czasu ich usunięcie może być utrudnione.

Zabiegi medycyny estetycznej – rodzaje

Zabiegi medycyny estetycznej oferowane są w bardzo szerokim wyborze, więc każdy ma prawo znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na pewno bardzo ciekawie przedstawia się oferta na zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej, zwanej potocznie botoksem lub botuliną. To jeden z najbezpieczniejszych i najlepiej przebadanych produktów w medycynie estetycznej, który jest w stanie skorygować zmarszczki mimiczne, zaczynając od zmarszczek wokół ust, przez zmarszczki wokół oczu, a na zmarszczkach pionowych i poziomych czoła kończąc.

Z pomocą toksyny botulinowej leczony jest także bruksizm, a więc odruchowe zgrzytanie i zaciskanie zębów, czy nadpotliwość pach, rąk lub stóp. Bardzo szeroką grupę zabiegów stanowią te, które wykonuje się z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Z jego pomocą można zredukować zmarszczki, spłycić fałdy, wypełnić ubytki, czy nawet skorygować owal twarzy.

Oprócz tego kwas hialuronowy doskonale nawilża i uelastycznia skórę, a nawet pomaga przywrócić jej młody wygląd. W ofercie profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej można znaleźć też mezoterapię, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, dermapen, lipolizę itp.