Świat mediów społecznościowych

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Gładka i promienna cera sprawia, że wyglądamy młodo i zdrowo. Niestety, z wiekiem skóra zmienia się, zaczyna wiotczeć i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Wiele zależy od skłonności genetycznych, ale niektóre kobiety walczą ze zmarszczkami już po dwudziestym piątym roku życia. Dermatolodzy i kosmetolodzy podkreślają, że bardzo ważne jest zapobieganie zmarszczkom, ponieważ nie da się ich skutecznie pozbyć na zawsze, jeśli już się pojawią. Istnieje wiele sposobów na to, aby skóra na dłużej zachowała swój młody wygląd i jędrność.

Przede wszystkim nawilżanie

Najważniejsze jest oczywiście nawilżanie skóry. Tu świetnie sprawdzają się kosmetyki naturalne, które zawierają skoncentrowane wyciągi roślinne. Te świetnie działają na skórę i dodają jej blasku oraz odżywiają komórki. Skórę twarzy należy smarować kremami zawsze po jej oczyszczeniu, przynajmniej dwa razy dziennie. Poza tym, warto też stosować masaże z kostek lodu zawiniętych w ręcznik. Bardzo ważne, aby unikać stosowania gorącej wody, ponieważ ta działa wysuszająco na skórę i przyczynia się do powstawania zmarszczek.

Najważniejsza jest systematyczność

Specjaliści podkreślają, aby o swoją skórę i jej kondycję dbać systematycznie. Kosmetyki naturalne, nawet te najwyższej jakości, działają jedynie podczas ich intensywnego stosowania. Krem nawilżający to absolutne minimum, jakie warto stosować. Dobrze jest zaopatrzyć się również w krem o działaniu przeciwzmarszczkowym i krem pod oczy. Wówczas można liczyć na znacznie lepsze efekty.